Angels Klobouky

Oddíl roztleskávaček TJ Sokol

Novinky

Seminář ve Valticích


aneb jak učit a naučit tancovat a pracovat s třásněmi (a hůlkou)
   

    Jako každý rok i letos jsem se zúčastnila sjezdu vedoucích a trenérek většiny mažoretek nejen z České republiky, který jako obvykle pořádal Klub mažoretek Valtice. Letos poprvé se mnou jela i Monča. Seminář byl rozdělen na 2 dny, ale my jsme tam tentokrát byly jen v sobotu, protože už nebyly volné pokoje v místním internátu Vinařské školy, kde jsem zatím pokaždé přespala.

    Hlavní program byl však stanoven na sobotu. Předcházel mu dobrý oběd v místní vinárně a uváděla ho Lada Kománková, kterou možná někteří znáte ze soutěže Bailando. Je to vynikající tanečnice a provedla nás průpravou tanečních technik a vedením taneční hodiny. To trvalo asi 3h a odehrálo se to celé v tělocvičně Základní školy. Poslední hodinu pak věnovala tvoření choreografie u pom pom, což sme obě zvlášť ocenily, protože zde bývá vždy převaha mažoretek a pomponům se zatím nikdy nikdo příliš nevěnoval. Bylo to skvělé a poučné pro nás roztleskávačky, mažoretky si však letos přivezly hůlky zbytečně.

    Co nás teda překvapilo, je to, že Lada letos dělá choreografie holkám z Valtic. Ale přejme jim to, třeba se konečně někam dostanou a my se od nich budeme moci učit :-) Každopádně jsme získaly nové kontakty a ty se budou letos určitě hodit. Po dlouhém odpoledni nás čekala večeře opět ve známé vinárně, a potom už jen odjezd domů. Na neděli byla naplánovaná burza mažoretkových dresů a líčení a účesy pro mažoretky, takže nás ani nemrzí, že jsme tam nebyly ;-)
Žádné komentáře
 
Majoretsport